Úvod sculptingu a štylizovaná busta 

Kurz je uzavretý. V prípade záujmu mi píšte. 

 

Sculpting Bust 101

Kurz Sculpting Bust 101 sa zameriava na základy modelovania a vytvorenie vlastnej busty podľa konceptu. Je vhodný pre začiatočníkov, ale aj pre tých, ktorí nemajú predošlé skúseností. Taktiež je vhodný pre všetkých, ktorí sa chcú učiť designovať modeli tradičnou technikou v modernej dobe. V tomto kurze Vás naučím ako designovať a „skulptiť“ koncept busty spôsobom, ktorý sa mi najviac osvedčil.

Najprv si vytvoríme pevný podstavec a základnú formu hlavy. Postupným pridávaním hmoty a formovaním správnych tvarov, nám tak vznikne štylizovaná busta podľa konceptu. Počas „skulptenia,“ sa naučíme ako tvoriť vrásky, ako pridávať tukovú alebo mäsovú hmotu a zahladzovať nežiaduce tvary alebo vyrovnávať povrch. Na záver budeme vytvárať detaily

Podstatou kurzu nie je ani tak nadobudnutie zručnosti vo vytváraní textúr, ale skôr v získaní schopností vytvárania správnych proporcií modelu a dôsledného navrhnutia konceptu.

 

Téma:

Úvod do „skulptenia“
Materiály a nástroje
Výroba podstavca pre bustu.
Základy „skulptenia“ a používanie nástrojov
Vytvorenie základnej formy
Zdokonalenie formy
Pridávanie detailov

Výučba kurzu je 180 €.+ 10 € material. 
Typ : Tradičné „skulptenie“ (naživo)
Doba trvania: 2 x 8h/deňMateriály a nástroje:

CreatureAlchemy je partnerom firmy Creartive (Modelovacie hmoty a výtvarné potreby). Na E-shope CreARTive.cz si môžete sami zakúpiť materiál a náradie za výhodné ceny. Zakúpené produkty môžete používať aj na kurzoch.


Materiál je v cene kurzu. Nástroje zapožičiavam účastníkom kurzu len počas samotného kurzu v triede.Požiadavky pre účasť v kurze:
Aby ste sa mohli zúčastniť základného kurzu, nepotrebujete predchádzajúce skúsenosti, avšak je len Vašou výhodou, ak máte skúsenosti s digitálnou tvorbou v „skulptení“ alebo v kreslení modelov, či  znalosti anatómie.


Registrácia/Prihlasovací formulár na Workshopy.

V prípade záujmu o pripravovaný workshop, alebo ak sa chcete dozvedieť viac, prosím, vyplňte formulár uvedený nižšie.

Všetky kurzy budú prebiehať v Ivanke pre Dunaji (google maps) (bližšie informácie Vám budú zaslané po registrácii).


FAQ:

Je možné si rozdeliť kurz namiesto SO a NE, na dve soboty, poprípade aj počas týždňa. Je to o dohode a treba ma včas informovať.